slovensky english
 
 
shp_lg

O nás

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus ut sagittis nisi. Nam aliquet pellentesque massa. Aenean lorem purus, sagittis vitae tincidunt in, congue ut ipsum. Nullam mauris nunc, dignissim in posuere in, mollis sit amet lacus. Morbi pharetra tempus leo, ac gravida nisl ornare quis.

 

 
 

DôLEŽITÉ DÁTUMY

15. 3. 1968 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus ut

23. 1. 1993 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus ut

23. 1. 1993 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus ut

 

01

01

Z HISTÓRIE SPOLOČNOSTI

Koncentrácia obyvateľov do miest a s ňou spojená zmena životného štýlu vyvolala aj nedostatok slepačích konzumných vajec a hydinového mäsa na pultoch slovenských predajní.
Hydina, historicky stále na okraji pozornosti slovenských gazdov nebola zaujímavá ani pre dominantných hospodárov v agrorezorte.
Rýchle a účinné riešenie, po vzore okolitých štátov, našla spoločnosť v zriaďovaní koncentrovaných celkov na výrobu konzumných vajec, neskôr aj na chov brojlerových kurčiat pri rozložení chovateľských rizík na viacerých majiteľov.
Tak koncom šesťdesiatych rokov vznikajú v Slovenskej republike neštátne, spoločné poľnohospodárske podniky, ktorých zriaďovateľmi za výdatnej podpory štátu boli štátne majetky, poľnohospodárske družstvá, nákupné podniky a hydinársky priemysel. Taká je aj história predchodcu našej akciovej spoločnosti vzniknutého 15. marca 1968, ktorý sa podľa zákona 513/91 Zb. dňom 25.januára 1993 pretransformoval na SHP, a.s.

010101
0101
0101

 
     
  :: ÚVOD :: O NÁS :: AKTIVITY :: PRODUKTY :: KVALITA :: PODNIKOVÉ PREDAJNE :: KONTAKTY :: GDPR  
  © Copyright 2010 SHP a.s.• Design by AGIL • Hosting by WEBY GROUP s.r.o.